
Quantity
Price
Total price
1
$5.8320
$5.8320
10
$4.3740
$43.7400
25
$3.8880
$97.2000
40
$3.6990
$147.9600
100
$3.6000
$360.0000
500
$3.0150
$1,507.5000
1000
$2.8170
$2,817.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Alps Alpine |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Output Type | Analog Voltage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output | 1.551V @ 50%RH |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Sensor Type | Humidity |
| Humidity Range | 0 ~ 100% RH |