

Quantity
Price
Total price
1
$6.2910
$6.2910
10
$5.7870
$57.8700
25
$5.6700
$141.7500
50
$5.6430
$282.1500
100
$5.0670
$506.7000
250
$4.9140
$1,228.5000
500
$4.6710
$2,335.5000
1000
$4.5090
$4,509.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | ChipCorder® |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Automatic Gain Control |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | Pushbutton |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Oscillator Type | Internal/External |
| Duration | 42.6 ~ 128 Sec |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Output Signal | PWM Speaker Output |
| Input Signal | Microphone |
| Messaging | Multiple |
| Sampling Frequency | 4 ~ 12kHz |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 5.5 V |