


Quantity
Price
Total price
1
$0.1530
$0.1530
10
$0.0990
$0.9900
50
$0.0630
$3.1500
100
$0.0540
$5.4000
500
$0.0360
$18.0000
1000
$0.0360
$36.0000
2500
$0.0270
$67.5000
5000
$0.0270
$135.0000
15000
$0.0270
$405.0000
30000
$0.0270
$810.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Capacitance | 0.22 µF |