

Quantity
Price
Total price
10
$0.4500
$4.5000
20
$0.4410
$8.8200
40
$0.4320
$17.2800
100
$0.4140
$41.4000
200
$0.3960
$79.2000
500
$0.3780
$189.0000
1000
$0.3600
$360.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumimax Optoelectronics Technology |
| Series | MPP |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Radial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose; High Frequency; High Pulse |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Capacitance | 0.47 µF |