

Quantity
Price
Total price
1
$0.9090
$0.9090
10
$0.6570
$6.5700
50
$0.5760
$28.8000
100
$0.4680
$46.8000
500
$0.3870
$193.5000
1000
$0.3330
$333.0000
3000
$0.3060
$918.0000
6000
$0.2880
$1,728.0000
9000
$0.2790
$2,511.0000
15000
$0.2790
$4,185.0000
30000
$0.2700
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | United Chemi-Con |
| Series | NTF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 35V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Capacitance | 2.2 µF |