

Quantity
Price
Total price
1
$1.7370
$1.7370
10
$1.3410
$13.4100
50
$1.2330
$61.6500
100
$1.0170
$101.7000
800
$0.7650
$612.0000
1600
$0.7200
$1,152.0000
2400
$0.6930
$1,663.2000
4000
$0.6660
$2,664.0000
8000
$0.6570
$5,256.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | United Chemi-Con |
| Series | NTF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 35V |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Capacitance | 22 µF |