
Quantity
Price
Total price
1
$16.6050
$16.6050
10
$12.6540
$126.5400
35
$11.6640
$408.2400
70
$11.2680
$788.7600
105
$11.0700
$1,162.3500
245
$10.6740
$2,615.1300
455
$10.2780
$4,676.4900
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Amgis |
| Series | L01 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 39.60mm L x 39.60mm W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Toroidal |
| Weight | 0.177 lb (80.29 g) |
| Termination Style | PC Pin |
| Primary Winding(s) | Dual |
| Secondary Winding(s) | Dual |
| Power - Max | 1.6VA |
| Voltage - Isolation | 4000Vrms |
| Current - Output (Max) | Parallel 228mA, Series 114mA |
| Voltage - Primary | 115V, 230V |
| Height - Seated (Max) | 18.50mm |
| Voltage - Secondary (Full Load) | Parallel 7V, Series 14V |
| Center Tap | No |