
Quantity
Price
Total price
1
$2.6820
$2.6820
10
$2.4030
$24.0300
25
$2.2680
$56.7000
100
$1.9350
$193.5000
250
$1.8180
$454.5000
500
$1.5930
$796.5000
1000
$1.3140
$1,314.0000
2000
$1.2240
$2,448.0000
5000
$1.1790
$5,895.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.2% |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Temperature Coefficient | 75ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Input | 2.448V ~ 5.5V |
| Reference Type | Series |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Supply | 100µA |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.048V |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 190µVp-p |
| Current - Output | 20 mA |