

Quantity
Price
Total price
1
$0.9990
$0.9990
10
$0.9000
$9.0000
25
$0.8550
$21.3750
100
$0.7020
$70.2000
250
$0.6570
$164.2500
500
$0.5760
$288.0000
1250
$0.4590
$573.7500
2500
$0.4230
$1,057.5000
6250
$0.4050
$2,531.2500
12500
$0.3870
$4,837.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Boomer® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit Protection, Shutdown |
| Package / Case | 9-WFBGA, DSBGA |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Class D |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1.3W x 1 @ 8Ohm |
| Supplier Device Package | 9-DSBGA |