

Quantity
Price
Total price
1
$0.3240
$0.3240
10
$0.2160
$2.1600
50
$0.1530
$7.6500
100
$0.1260
$12.6000
500
$0.0990
$49.5000
1000
$0.0810
$81.0000
3000
$0.0810
$243.0000
6000
$0.0720
$432.0000
9000
$0.0720
$648.0000
15000
$0.0720
$1,080.0000
30000
$0.0630
$1,890.0000
75000
$0.0630
$4,725.0000
150000
$0.0540
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Capacitance | 22 µF |