
Quantity
Price
Total price
1
$0.2610
$0.2610
10
$0.1710
$1.7100
50
$0.1170
$5.8500
100
$0.0990
$9.9000
500
$0.0720
$36.0000
1000
$0.0630
$63.0000
2000
$0.0630
$126.0000
4000
$0.0540
$216.0000
10000
$0.0540
$540.0000
14000
$0.0540
$756.0000
50000
$0.0450
$2,250.0000
100000
$0.0360
$3,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Capacitance | 4.7 µF |