
Quantity
Price
Total price
1
$11.5470
$11.5470
10
$10.1700
$101.7000
100
$8.8020
$880.2000
500
$7.9740
$3,987.0000
1000
$7.3170
$7,317.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Integrated Systems, Inc. |
| Series | LS5911 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-78-6 Metal Can |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Type | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 5pF @ 10V |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | 25 V |
| Supplier Device Package | TO-78-6 |
| Power - Max | 500 mW |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 1 V @ 1 nA |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 7 mA @ 10 V |