
Quantity
Price
Total price
1
$13.8780
$13.8780
10
$12.7530
$127.5300
25
$12.2220
$305.5500
100
$10.7730
$1,077.3000
250
$10.2420
$2,560.5000
500
$9.5850
$4,792.5000
1000
$8.7930
$8,793.0000
2500
$8.4600
$21,150.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | LT5527 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz ~ 3.7GHz |
| RF Type | Cellular, GSM, MMDS, TD-SCDMA, UMTS, WCDMA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.25V |
| Gain | 2.3dB |
| Current - Supply | 78mA |
| Secondary Attributes | Down Converter |
| Noise Figure | 12.5dB |
| Number of Mixers | 1 |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |