
Quantity
Price
Total price
1
$5.7780
$5.7780
10
$5.1930
$51.9300
25
$4.9050
$122.6250
121
$4.2570
$515.0970
363
$4.0320
$1,463.6160
605
$3.6180
$2,188.8900
1089
$3.0510
$3,322.5390
2541
$2.8980
$7,363.8180
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Bits | 16 |
| Configuration | ADC |
| Data Interface | SPI |
| Reference Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Sampling Rate (Per Second) | 6.8 |
| Input Type | Differential |
| Number of Inputs | 1 |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Number of A/D Converters | 1 |