
Quantity
Price
Total price
1
$3.7800
$3.7800
10
$3.6000
$36.0000
50
$3.4200
$171.0000
100
$3.0600
$306.0000
500
$2.8800
$1,440.0000
1000
$2.5200
$2,520.0000
2500
$2.3400
$5,850.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 8MHz |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x3) |
| Current - Supply | 926 µA |