

Quantity
Price
Total price
1
$4.3380
$4.3380
10
$3.8970
$38.9700
25
$3.6810
$92.0250
100
$3.1950
$319.5000
250
$3.0240
$756.0000
500
$2.7180
$1,359.0000
1000
$2.2950
$2,295.0000
2500
$2.1780
$5,445.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 120mA |
| Interface | On/Off |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | High Side |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 6.5V |
| Applications | Haptic Feedback |
| Technology | PMOS |
| Voltage - Load | 1.13V ~ 1.37V |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |