
Quantity
Price
Total price
1
$3.8340
$3.8340
10
$3.4380
$34.3800
50
$3.2490
$162.4500
100
$2.8170
$281.7000
250
$2.6730
$668.2500
500
$2.4030
$1,201.5000
1000
$2.0250
$2,025.0000
2500
$1.9260
$4,815.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz ~ 2.5GHz |
| RF Type | Cellular, ISM, PCS, WLAN |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Gain | 8.6dB |
| Current - Supply | 20.5mA |
| Secondary Attributes | Up Converter |
| Noise Figure | 10.4dB |
| Number of Mixers | 1 |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |