

Quantity
Price
Total price
1
$4.7250
$4.7250
10
$4.2390
$42.3900
50
$4.0050
$200.2500
100
$3.4740
$347.4000
250
$3.2940
$823.5000
500
$2.9610
$1,480.5000
1000
$2.4930
$2,493.0000
2500
$2.3670
$5,917.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Filter Type | Elliptic, Low Pass Switched Capacitor |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Filters | 1 |
| Filter Order | 5th |
| Frequency - Cutoff or Center | 12kHz |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |