Quantity
Price
Total price
1
$1.0710
$1.0710
10
$0.9540
$9.5400
38
$0.9090
$34.5420
114
$0.6930
$79.0020
266
$0.6120
$162.7920
532
$0.5850
$311.2200
1026
$0.4500
$461.7000
2508
$0.4320
$1,083.4560
5016
$0.4140
$2,076.6240
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | 8:8 |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Independent Circuits | 1 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Delay Time - Propagation | 7.5ns |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |