

Quantity
Price
Total price
1
$1.1610
$1.1610
25
$0.9720
$24.3000
100
$0.8820
$88.2000
3300
$0.8820
$2,910.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Roving Networks (Microchip Technology) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 18V |
| Input Type | Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 8-DFN-S (6x5) |
| Rise / Fall Time (Typ) | 20ns, 20ns |
| Channel Type | Single |
| Driven Configuration | Low-Side |
| Number of Drivers | 1 |
| Gate Type | IGBT, N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2.4V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 6A, 6A |
| DigiKey Programmable | Not Verified |