
Quantity
Price
Total price
10
$53.5410
$535.4100
30
$51.8130
$1,554.3900
100
$48.0150
$4,801.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Micro Commercial Components (MCC) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Input | Standard |
| Configuration | Half Bridge Inverter |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2V @ 15V, 100A |
| NTC Thermistor | No |
| Supplier Device Package | C1 |
| IGBT Type | Trench |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Power - Max | 789 W |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 6450 pF @ 25 V |