
Quantity
Price
Total price
1
$4.9410
$4.9410
10
$4.4370
$44.3700
25
$4.1940
$104.8500
100
$3.6360
$363.6000
250
$3.4470
$861.7500
500
$3.0960
$1,548.0000
1000
$2.6100
$2,610.0000
2500
$2.4750
$6,187.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 26-PowerVFQFN |
| Voltage - Output | 5.1V, 5.17V, 5.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 3 |
| Voltage - Input | 6V ~ 36V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Converter, USB |
| Supplier Device Package | 26-QFN (5x5) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |