
Quantity
Price
Total price
1
$5.2290
$5.2290
10
$4.6980
$46.9800
25
$4.4370
$110.9250
100
$3.8430
$384.3000
250
$3.6450
$911.2500
500
$3.2760
$1,638.0000
1000
$2.7630
$2,763.0000
2500
$2.6190
$6,547.5000
5000
$2.5290
$12,645.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 17-PowerVFQFN |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
| Current - Output | 4A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 350kHz ~ 2.5MHz |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Topology | Buck |
| Supplier Device Package | 17-QFN (3x4) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Min) | 3.3V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |