Quantity
Price
Total price
1
$34.7040
$34.7040
10
$32.1930
$321.9300
25
$31.0410
$776.0250
40
$30.2670
$1,210.6800
80
$26.5230
$2,121.8400
240
$25.7850
$6,188.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Everspin Technologies, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-LFBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 8Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Technology | MRAM (Magnetoresistive RAM) |
| Memory Format | RAM |
| Supplier Device Package | 48-FBGA (10x10) |
| Grade | Automotive |
| Write Cycle Time - Word, Page | 35ns |
| Memory Interface | Parallel |
| Access Time | 35 ns |
| Memory Organization | 512K x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Qualification | AEC-Q100 |