
Quantity
Price
Total price
1
$19.8900
$19.8900
10
$15.0030
$150.0300
100
$12.6000
$1,260.0000
500
$11.5740
$5,787.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Marktech Optoelectronics |
| Series | - |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 3-LCC |
| Wavelength | 905nm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Type | Avalanche |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Response Time | 600ps |
| Spectral Range | 400nm ~ 1100nm |
| Responsivity @ nm | 55 A/W @ 905nm |
| Active Area | 230µm Dia |
| Current - Dark (Typ) | 200pA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |