

Quantity
Price
Total price
1
$24.6330
$24.6330
10
$22.7160
$227.1600
30
$21.6990
$650.9700
120
$19.3950
$2,327.4000
270
$18.5040
$4,996.0800
510
$17.6130
$8,982.6300
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Selectable Address |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Bits | 8 |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| Sampling Rate (Per Second) | 400k |
| Input Type | Single Ended |
| Number of Inputs | 4 |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Architecture | Flash |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |