
Quantity
Price
Total price
1
$0.7830
$0.7830
10
$0.6930
$6.9300
25
$0.6480
$16.2000
100
$0.4950
$49.5000
250
$0.4140
$103.5000
500
$0.3960
$198.0000
1000
$0.3060
$306.0000
3000
$0.2790
$837.0000
6000
$0.2700
$1,620.0000
15000
$0.2610
$3,915.0000
30000
$0.2610
$7,830.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Quiescent (Iq) | 55 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | 8-DFNW (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Grade | Automotive |
| PSRR | 85dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.238V @ 1A |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Qualification | AEC-Q100 |