
Quantity
Price
Total price
1
$2.7360
$2.7360
10
$2.4570
$24.5700
25
$2.3220
$58.0500
100
$2.0160
$201.6000
250
$1.9080
$477.0000
500
$1.7100
$855.0000
1000
$1.4400
$1,440.0000
3000
$1.3680
$4,104.0000
6000
$1.3230
$7,938.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Single Ended, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Standard |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 2.4mA (x4 Channels) |
| Slew Rate | 32V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 10.6 MHz |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Voltage - Input Offset | 210 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Grade | Automotive |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Qualification | AEC-Q100 |