
Quantity
Price
Total price
1
$10.3860
$10.3860
30
$8.2890
$248.6700
120
$7.4160
$889.9200
510
$6.5430
$3,336.9300
1020
$5.8860
$6,003.7200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PANJIT |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6 V @ 10 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 650 V |