Quantity
Price
Total price
1
$0.4230
$0.4230
10
$0.2970
$2.9700
100
$0.1530
$15.3000
500
$0.1260
$63.0000
1000
$0.0900
$90.0000
3000
$0.0720
$216.0000
6000
$0.0720
$432.0000
9000
$0.0630
$567.0000
30000
$0.0630
$1,890.0000
75000
$0.0540
$4,050.0000
150000
$0.0540
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOD-123F |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Technology | Schottky |
| Capacitance @ Vr, F | 40pF @ 1V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 660 mV @ 1.5 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 70 µA @ 20 V |