
Quantity
Price
Total price
1
$0.4140
$0.4140
10
$0.2970
$2.9700
100
$0.1440
$14.4000
500
$0.1350
$67.5000
1000
$0.0990
$99.0000
3000
$0.0810
$243.0000
6000
$0.0810
$486.0000
9000
$0.0720
$648.0000
30000
$0.0720
$2,160.0000
75000
$0.0540
$4,050.0000
150000
$0.0540
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOD-123W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5.5 ns |
| Technology | Schottky |
| Capacitance @ Vr, F | 113pF @ 1V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |
| Grade | Automotive |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 630 mV @ 3 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 40 V |
| Qualification | AEC-Q101 |