
Quantity
Price
Total price
4000
$1.0080
$4,032.0000
8000
$0.9720
$7,776.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-UFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 13.56MHz |
| Interface | I2C |
| Type | RFID Reader |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Standards | ISO 14443-3A, NFC |
| Supplier Device Package | 16-WLCSP (1.78x1.78) |