

Quantity
Price
Total price
1
$1.7100
$1.7100
10
$1.5210
$15.2100
25
$1.3860
$34.6500
50
$1.3410
$67.0500
100
$1.3050
$130.5000
250
$1.2420
$310.5000
500
$1.0620
$531.0000
1000
$0.9900
$990.0000
5000
$0.8190
$4,095.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Marutsuelec |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 250k |
| Power (Watts) | 0.06W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | User Defined |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Length | 0.591" (15.00mm) |
| Actuator Type | Slotted |
| Built in Switch | None |
| Actuator Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Resistive Material | Carbon |
| Taper | Logarithmic |
| Rotation | 300° |
| Number of Gangs | 1 |
| Number of Turns | 1 |