

Quantity
Price
Total price
1
$3.8700
$3.8700
10
$3.4470
$34.4700
25
$3.1320
$78.3000
50
$3.0420
$152.1000
100
$2.9520
$295.2000
250
$2.7990
$699.7500
500
$2.4120
$1,206.0000
1000
$2.2410
$2,241.0000
5000
$1.8630
$9,315.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Marutsuelec |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 20k |
| Power (Watts) | 0.025W, 1/40W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Length | 0.591" (15.00mm) |
| Actuator Type | Slotted |
| Built in Switch | Rotary, SPST |
| Actuator Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Resistive Material | Carbon |
| Taper | Logarithmic |
| Rotation | 300° |
| Number of Gangs | 2 |
| Number of Turns | 1 |