

Quantity
Price
Total price
1
$2.6100
$2.6100
10
$2.3400
$23.4000
25
$2.2140
$55.3500
100
$1.8810
$188.1000
250
$1.7730
$443.2500
500
$1.5480
$774.0000
1000
$1.2780
$1,278.0000
4000
$1.1970
$4,788.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ABLIC |
| Series | S-19218 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output | 500mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | TO-252-5S |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Control Features | Enable |
| PSRR | 60dB (100Hz) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.35V @ 200mA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |