
Quantity
Price
Total price
1
$50.0850
$50.0850
10
$47.4930
$474.9300
50
$46.6290
$2,331.4500
100
$44.9010
$4,490.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SiTime |
| Series | SiT5711, Emerald Platform™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVCMOS |
| Type | OCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±5ppb |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Height - Seated (Max) | 0.247" (6.28mm) |
| Frequency | 10 MHz |
| Base Resonator | MEMS |