
Quantity
Price
Total price
1
$3.1770
$3.1770
10
$3.0240
$30.2400
50
$2.8800
$144.0000
100
$2.5740
$257.4000
500
$2.4210
$1,210.5000
1000
$2.1150
$2,115.0000
2500
$1.9710
$4,927.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SiTime |
| Series | SiT8918B |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVCMOS, LVTTL |
| Function | Standby (Power Down) |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 4.7mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 8.5µA |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Frequency | 27 MHz |
| Base Resonator | MEMS |