
Quantity
Price
Total price
1
$8.9910
$8.9910
10
$8.4330
$84.3300
50
$8.1450
$407.2500
100
$7.8660
$786.6000
500
$7.5870
$3,793.5000
1000
$7.0200
$7,020.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SiTime |
| Series | SiT9002 |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CML |
| Function | Enable/Disable |
| Type | SSXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Spread Spectrum Bandwidth | ±0.25%, Center Spread |
| Current - Supply (Max) | 51mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency | 148.5 MHz |
| Base Resonator | MEMS |