
Quantity
Price
Total price
1
$0.4410
$0.4410
10
$0.3780
$3.7800
25
$0.3510
$8.7750
100
$0.2790
$27.9000
250
$0.2610
$65.2500
500
$0.2160
$108.0000
1000
$0.1710
$171.0000
3000
$0.1530
$459.0000
6000
$0.1440
$864.0000
15000
$0.1350
$2,025.0000
30000
$0.1260
$3,780.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Independent Circuits | 1 |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Supplier Device Package | 16-VQFN (4x3.5) |