

Quantity
Price
Total price
1
$1.7460
$1.7460
10
$1.5660
$15.6600
25
$1.4760
$36.9000
100
$1.2600
$126.0000
250
$1.1790
$294.7500
500
$1.0350
$517.5000
1500
$0.8550
$1,282.5000
3000
$0.8010
$2,403.0000
7500
$0.7650
$5,737.5000
10500
$0.7380
$7,749.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-BSOP (0.252", 6.40mm Width) + 2 Heat Tabs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 1A |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Applications | General Purpose |
| Technology | NMOS, PMOS |
| Voltage - Load | 10V ~ 30V |
| Supplier Device Package | 16-HSOP |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |