

Quantity
Price
Total price
1
$0.8100
$0.8100
10
$0.5850
$5.8500
50
$0.5130
$25.6500
100
$0.4140
$41.4000
500
$0.3420
$171.0000
1000
$0.2970
$297.0000
2000
$0.2790
$558.0000
4000
$0.2610
$1,044.0000
10000
$0.2520
$2,520.0000
14000
$0.2430
$3,402.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TCO |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | B |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage - Rated | 16 V |