
Quantity
Price
Total price
1
$0.8100
$0.8100
10
$0.7290
$7.2900
25
$0.6930
$17.3250
100
$0.5670
$56.7000
250
$0.5310
$132.7500
500
$0.4680
$234.0000
1000
$0.3690
$369.0000
2500
$0.3420
$855.0000
5000
$0.3240
$1,620.0000
12500
$0.3150
$3,937.5000
25000
$0.3060
$7,650.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.4% |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Grade | Automotive |
| Current - Cathode | 1 mA |
| Current - Output | 100 mA |
| Voltage - Output (Max) | 36 V |
| Qualification | AEC-Q100 |