
Quantity
Price
Total price
1
$0.3870
$0.3870
10
$0.2520
$2.5200
50
$0.1890
$9.4500
100
$0.1530
$15.3000
500
$0.1170
$58.5000
1000
$0.0990
$99.0000
3000
$0.0990
$297.0000
6000
$0.0900
$540.0000
9000
$0.0900
$810.0000
15000
$0.0810
$1,215.0000
30000
$0.0810
$2,430.0000
75000
$0.0720
$5,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TMCP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4Ohm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | P |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |