
Quantity
Price
Total price
1
$15.4530
$15.4530
10
$13.6350
$136.3500
25
$13.1760
$329.4000
50
$11.8170
$590.8500
100
$11.3670
$1,136.7000
400
$15.0660
$6,026.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Taoglas |
| Series | Exos1G |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 350µH |
| Size / Dimension | 1.125" L x 0.492" W (28.58mm x 12.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 1G Base-T, Power over Ethernet (PoE) |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.85mm) |