

Quantity
Price
Total price
1
$1.5840
$1.5840
10
$1.4220
$14.2200
25
$1.3410
$33.5250
100
$1.1430
$114.3000
250
$1.0710
$267.7500
500
$0.9360
$468.0000
1000
$0.7740
$774.0000
2500
$0.7200
$1,800.0000
5000
$0.6930
$3,465.0000
12500
$0.6660
$8,325.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Open-Collector |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 4 |
| Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 32V, ±1V ~ 16V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 2mA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |