Quantity
Price
Total price
1
$6.2550
$6.2550
10
$5.6520
$56.5200
25
$5.3820
$134.5500
198
$4.6800
$926.6400
396
$4.4640
$1,767.7440
594
$4.0680
$2,416.3920
990
$3.5460
$3,510.5400
2574
$3.4110
$8,779.9140
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Winbond Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 96-VFBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 4Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (TC) |
| Voltage - Supply | 1.283V ~ 1.45V |
| Technology | SDRAM - DDR3L |
| Clock Frequency | 933 MHz |
| Memory Format | DRAM |
| Supplier Device Package | 96-VFBGA (7.5x13) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |
| Memory Interface | Parallel |
| Access Time | 20 ns |
| Memory Organization | 256M x 16 |