
Quantity
Price
Total price
2
$71.8650
$143.7300
10
$65.1240
$651.2400
100
$58.3920
$5,839.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | WAVEPIA |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 360BH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 6GHz |
| Power - Output | 8W |
| Gain | 11.6dB |
| Technology | GaN HEMT |
| Supplier Device Package | 360BH |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current - Test | 150 mA |