
Quantity
Price
Total price
1
$0.9000
$0.9000
10
$0.8010
$8.0100
25
$0.7650
$19.1250
100
$0.6300
$63.0000
250
$0.5850
$146.2500
500
$0.5220
$261.0000
1000
$0.4050
$405.0000
2000
$0.3780
$756.0000
5000
$0.3600
$1,800.0000
10000
$0.3510
$3,510.0000
25000
$0.3420
$8,550.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-89-5/6 |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Quiescent (Iq) | 18 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-89-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Control Features | Enable |
| PSRR | 50dB (1kHz) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.655V @ 1A |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Current - Supply (Max) | 108 µA |